Szkolny system zgłoszeń IT

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Koduj z Gigantami

Koduj z Gigantami

Szanowni Państwo


Giganci Programowania zapraszają na “Koduj z Gigantami. Retroprogramowanie” - bezpłatne zajęcia z programowania online oraz stacjonarnie w naszym mieście łączące naukę z uwielbianym przez najmłodszych światem gier.
Jeśli chcecie odkrywać gry komputerowe i nie tylko w nie grać, ale także zacząć je tworzyć, warsztaty Koduj z Gigantami, które trwają od 4 do 26 lutego są do tego świetną okazją.
W trakcie zajęć, jako uczestnicy poznacie tajniki wiedzy programistycznej, ale też 2 światy gier komputerowych i wideo - tych popularnych wśród dzisiaj oraz gier, w które jako dzieci, grali Wasi rodzice. 
Środowiska takie jak Minecraft Education Edition, Scratch, Visual Studio, AppInventor, HTML zabiorą Was zatem w podróż do przeszłości - do świata gier komputerowych rodziców. Ucząc się skryptów i podstaw programowania możecie dowiedzieć się jak nadać starym grom i programom nowe życie, stworzyć własną stronę internetową czy  zaprojektować grę komputerową lub samodzielny program. Wszystko jest możliwe podczas akcji “Koduj z Gigantami”!
Sprawdźcie szczegóły oraz zapisy na https://giganci.kodujzgigantami.pl/3k02cu0

Celem wydarzenia jest rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży i inspirowanie ich nowymi technologiami. Akcję wspierają m.in. MEiN, Sekretarz ds. Cyfryzacji w KPRM, GovTech Polska czy NASK oraz włodarze naszego miasta.

Data dodania: 2023-01-19 10:39:36
Data edycji: 2023-01-19 10:42:29
Ilość wyświetleń: 28
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook