Zapraszamy wszystkich miłośników książek do naszej biblioteki!
Z okazji najnowszych zakupów nasz księgozbiór wzbogacił się o wiele ciekawych tytułów – czekają na Was nowości literackie, bestsellery i inspirujące historie.
Przyjdź, odkryj nowe książki i pozwól się porwać w świat wiosennego czytania!
Do zobaczenia między regałami! ✨
"Warto czekać"
Wartościowa książka edukacyjna, która wspiera dzieci w rozwoju emocjonalnym i pomaga ćwiczyć cierpliwość.
Czasem wystarczy minuta, a czasem trzeba lat, aby jakaś rzecz mogła się wydarzyć… Dzieciom trudno jednak zrozumieć, że na coś trzeba w życiu poczekać, ponieważ umiejętność myślenia abstrakcyjnego rozwijają dopiero około 9. roku życia. Wcześniej upływ czasu jest dla nich widoczny jedynie podczas codziennych czynności.
Warto więc wizualizować im czas, odwołując się do znanych przykładów na przykład ze świata przyrody. Im lepiej będą rozumiały, czym jest sekunda, minuta, tydzień, miesiąc, czy rok, tym łatwiej im będzie znosić trud oczekiwania na urodziny, święta, wakacje czy narodziny rodzeństwa. A im większa cierpliwość, tym większy spokój wewnętrzny i mniej frustracji.
Wytrwałość w czekaniu pomaga kształtować piękna książka „Warto czekać”. Ciekawie, przystępnie oraz rzetelnie omówione przykłady z życia roślin, zwierząt i ludzi dowodzą, że pewne procesy rozwijają się we własnym tempie i trzeba czasu, aby się zadziały. A naprawdę warto na nie poczekać!
Ta wyjątkowa na polskim rynku, starannie wydana książka łączy perspektywę (i edukację) przyrodnicza oraz emocjonalną. To wartościowa propozycja na prezent dla przedszkolaków i początkujących uczniów, nie tylko nerwusów i wiercipiętów. Szlachetna oprawa przypominająca płótno, tłoczenia i złocenia na okładce przyciągają wzrok; a przekład Tiny Oziewicz, znanej autorki książek o emocjach dopełniają pastelowe, urocze ilustracje.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Opowieści o prawach dziecka"
To książka o tym, że wszyscy ludzie są równi, że mają prawo do inności, że każdy chce być kochany, że nie zawsze zachowujemy się dobrze, a błędy można i trzeba naprawiać.
Edukacyjny przekaz książki daleki jest od tradycyjnej szkolnej dydaktyki. Autor pokazuje, jak dzieci uczą się życia i jednocześnie czego my, dorośli, możemy się nauczyć od dzieci."
Prof. Barbara Smolińska-Theiss
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Dom na ulicy Czereśniowej"
Ulica Czereśniowa w nowej odsłonie – wielkoformatowa wyszukiwanka z rymowanym tekstem!
Przy ulicy Czereśniowej stoi dwupiętrowy dom z ogrodem. Czy w dzień, czy w nocy – zawsze dużo się w nim dzieje. Wyobraź sobie, że nie ma przedniej ściany. Dzięki temu nic się przed tobą nie ukryje! Zajrzyj do środka i poznaj jego mieszkańców, ich zajęcia i zwyczaje!
Kto śpi na strychu, a kogo piętro niżej budzi co rano papuga? Co pysznego pichcą na pierwszym piętrze Hanna i Zenon? A na parterze – co to za zamieszanie? Po co Krzysztofowi czapka z gazety? I kto nocą dobiera się do śmietnika przed domem?
Pełne szczegółów ilustracje pozwolą ci zwiedzić cały dom – od strychu po parter – oraz rozejrzeć się po ogrodzie. Ale to nie wszystko! Poprowadzi cię także rymowany tekst.
Seria o ulicy Czereśniowej to już klasyka wśród wyszukiwanek. Ciepłe ilustracje Rotraut Susanne Berner, sympatyczni bohaterowie oraz humor i pogodny klimat ulicy Czereśniowej od lat podbijają serca małych czytelników i rodziców na całym świecie. Z książek można korzystać na wiele różnych sposobów, w zależności od etapu rozwoju dziecka, dzięki czemu nie tracą one atrakcyjności przez lata. Wspomagają naukę mówienia, nazywania i opowiadania i stymulują rozwój spostrzegawczości.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Wiosna na ulicy Czereśniowej"
Już wiosna! Zielenią się pola, łąki i trawniki, kwitną pierwsze kwiaty, a zwierzęta wychodzą ze swych kryjówek, by wygrzewać się w słońcu. Ulica Czereśniowa tętni życiem. Na dworcu, na rynku, w sklepie, w parku – wszędzie aż roi się od ludzi. Czy zdołasz odnaleźć wszystkich? Sprawdź, co przydarzyło im się w ten piękny wiosenny dzień.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Lato na ulicy Czereśniowej"
Nareszcie lato! Czereśnie już dojrzały, dzieci biegają boso po trawie, a sprzedawcy lodów mają ręce pełne roboty. Na ulicy Czereśniowej jak zawsze wiele się dzieje. Dokąd idą ci wszyscy ludzie z tajemniczymi pakunkami? Kto odnajdzie zgubione pingwiny? Co się stanie, gdy nadejdzie burza? Znajdź wszystkich bohaterów i śledź ich przygody na kolejnych stronach.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Jesień na ulicy Czereśniowej"
Po zimie, wiośnie i lecie w końcu nadeszła jesień. Liście spadają z drzew i szeleszczą pod stopami, dzikie gęsi odlatują na południe, a na ulicy Czereśniowej jest wesoło jak zawsze. Na rynku trwa jesienny festyn, a dzieci świętują otwarcie nowego przedszkola i urządzają wielką paradę lampionów. Sprawdź, co tym razem przydarzyło się mieszkańcom najsympatyczniejszej ulicy świata!
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Zima na ulicy Czereśniowej"
Nadeszła zima. Wszyscy szykują się do świąt Bożego Narodzenia: ubierają choinki, kupują prezenty, odwiedzają świąteczny jarmark. Z nieba sypie puszysty śnieg, a dzieci lepią bałwany, zjeżdżają na sankach i toczą bitwy na śnieżki. Ten wspaniały zimowy dzień pełen jest drobnych zdarzeń. Przekonaj się, jak spędzili go mieszkańcy ulicy Czereśniowej.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Skąd się wzięła Polska?"
Co wiemy o powstaniu Polski, a czego nie przeczytamy w podręcznikach szkolnych? Zapraszamy w fascynującą podróż przez mroki dziejów. TO NIEZŁA HISTORIA JEST!
Skąd się wzięła Polska? Jak ochrzcić całe państwo? Komu Mieszko podarował żywego wielbłąda? Co się stało z wiarą naszych przodków? Czy anonimowym francuskim kronikarzom można wierzyć na słowo? I czy Popiel nie był aby dziadersem? Opowieści o początkach państwa Polskiego: dowcipnie, współcześnie i z pazurem. W dodatku w komiksowej formie!
Przygotuj się na przezabawną lekcję historii! „Co? Naprawdę?”, „O! Ciekawe!” i „Ha, ha, ha!” – te trzy myśli będą krążyć po twojej głowie podczas czytania i podziwiania świetnych ilustracji!
ADAM MIREK, popularyzator nauki i autor książek „Bebechy” i „Glutologia”
Szkoda, że nie miałam takich książek o historii, gdy chodziłam do szkoły! Żeby do kogoś trafić, trzeba mówić jego językiem. Ta ekipa wie, jak trafić do młodzieży – życiowo i bez nadęcia.
ANNA STASIAK, popularyzatorka wiedzy o słowiańszczyźnie (@Slowianski.Przewodnik)
Dr Agnieszka Jankowiak-Maik popularyzuje wiedzę historyczną jako Babka od Histy. Duet Boguś Janiszewski i Max Skorwider to sprawdzeni specjaliści od przybliżania młodym czytelnikom najbardziej skomplikowanych tematów. Razem łączą siły, by pokazać, jak pasjonująca jest historia. Zwłaszcza tak pięknego państwa jak nasze…
Książkę polecają:
Słowiański Przewodnik, Historyczne Bzdury, Przemek Staroń, Czas Dzieci
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Ja, Zeus i ekipa z Olimpu"
Księga o przyjaźni greckich bogów i bohaterów.
Już dość tego, na miłość boską! Od niemal 3000 lat ludzie opowiadają sobie Bóg wie jakie historie o greckich bogach i herosach. Najwyższy czas, aby prawda ujrzała światło dzienne. Od A jak „Achilles” do Z jak „Zeus”: najsłynniejsze podania greckiej mitologii – opowiedziane bez ogródek przez samych bogów i bohaterów!
Dlaczego wielki bohater Achilles biega w damskich ciuchach, a Apollo tak namiętnie przytula drzewa? Co królowa piękności Afrodyta i złote jabłko mają wspólnego z koniem trojańskim? Dlaczego Ariadna nazywana jest „beksą z Naksos”? I jaką w tym wszystkim rolę gra Zeus? Oto opowieści z pierwszej ręki, opowiedziane słowami samych bohaterów tej książki.
Dwadzieścia cztery opowieści z życia największych greckich bogów, bogiń, herosów i heroin. Każda z historii poprzedzona jest żartobliwą i wnikliwą ankietą o bohaterze, jego pochodzeniu, cechach charakteru, rodzinie, sympatiach, antypatiach oraz ulubionych zajęciach.
Oryginalne, zabawne, wierne klasycznym podaniom, a przy tym ułatwiające zapamiętywanie przedstawienie mitologii greckiej.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Opowieści z Bukowego Lasu. Urodziny"
Seria komiksów dla dzieci opowiada o przygodach króliczej rodziny Rabatków: cioci Cynii, tacie Narcyzie i jego pięciorgu dzieciach, którzy mieszkają na szczycie pięknego zielonego wzgórza.
To sympatyczna, lekka i pełna humoru historia z przebogatymi kolorowymi ilustracjami, które aż kipią od szczegółów cieszących oko nie tylko najmłodszych. Pełne zaskakujących detali i pastelowych kolorów rysunki są znakomitym dopełnieniem opowieści.
W pierwszym tomie króliczki obchodzą ważne święto – urodziny Stokrotka – i w wielkiej tajemnicy przygotowują dla niego przyjęcie niespodziankę.
Na podstawie serii we Francji powstał serial animowany "Rodzina Rabatków”, który był emitowany w Polsce.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Opowieści z Bukowego Lasu. Chór"
Sowa Luna poszukuje chórzystów, którzy wystąpią na koncercie słynnego kociego śpiewaka Romea. Różyczka Rabatek jest wielką miłośniczką jego talentu. Razem z braćmi wyrusza na wyprawę przez las, żeby spełnić swoje największe marzenie... Zaśpiewać ze swoim idolem!
Rodzina Rabatków powraca na kartach komiksu. Wesołe króliczki zapraszają do wspólnej zabawy w swoim baśniowym, kolorowym świecie.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Słodkie zwierzaki. Rysowanie w 10 krokach"
Nauka rysowania jeszcze nigdy nie była tak prosta!
Stwórz portrety najsłodszych zwierzaków ze wszystkich zakątków świata: uroczego wombata, prześmiesznej surykatki, sympatycznej pandki rudej albo ciekawskiej młodej foki. Dzięki instrukcjom w 10 krokach narysujesz z prostych kształtów ponad 50 wizerunków takich słodziaków.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Psy. Rysowanie w 10 krokach"
Książka dla miłośników psów, którzy chcieliby wykonać portret swojego pupila albo po prostu oddać na rysunku urok i charakter najlepszego przyjaciela człowieka.
Dzięki instrukcjom w 10 krokach przekształcisz proste kształty w wizerunki psów różnych ras w rozmaitych pozach.
Stwórz ponad 50 psich portretów — od puchatego chow-chow po wesołego beagle'a bawiącego się piłką.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Wszystko o tym, jak się nie bać i nie martwić"
Każdy czasami czegoś się boi lub czymś martwi. Może to być strach przed ciemnością albo pająkiem, albo obawa o to, czy sobie z czymś poradzimy. Strach i obawa są naturalnymi reakcjami na niektóre wydarzenia, jednak warto wiedzieć, co robić, żeby tak nas nie przytłaczały.
Co myślimy? Co czujemy? Wspaniała książka dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych.
Pomaga rozpoznawać emocje. Pokazuje także proste i zabawne sposoby na zarządzanie nimi, takie jak ćwiczenia oddechowe lub uspakajające rozmowy.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Wszystko o różnorodności"
Radosne poznawanie różnic pomaga dzieciom reagować w życzliwy i otwarty sposób na świat i jego mieszkańców. Niezależnie od koloru skóry, pochodzenia, języka, kultury, wieku czy przekonań – mieszkańcy wszystkich kontynentów zasługują na to, żeby ich poznać. Pięknie różnią się nasze stroje, fryzury czy zwyczaje.
Wspaniała książka dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych.
Pomaga zrozumieć świat. Ułatwia dorosłym rozmowę z dziećmi na temat różnorodności. W przystępny sposób objaśnia sprawy związane z tolerancją i akceptacją.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Wszystko o emocjach"
Jak się dzisiaj czujesz? Ta książka w przyjazny i uspokajający sposób opowiada o uczuciach. Jak je rozpoznać? Zrozumieć? Nazwać? Jak rozmawiać o emocjach i jak sobie z nimi radzić.
Ta pięknie ilustrowana książka mówi m.in. o tym, dlaczego emocje są (i są ważne), jak się zmieniają? Czy możemy je zmieniać? Co czują nasi bliscy i przyjaciele?
Wspaniała książka dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Pomaga zrozumieć radość, smutek, złość i inne emocje. Ułatwia dorosłym rozmowę z dziećmi na temat uczuć. W przystępny sposób objaśnia sprawy bliskie dzieciom.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Wszystko o rodzinach"
Jaka jest Twoja rodzina? Jak wyglądają inne rodziny? Jak mogą się zmienić? Ta książka pokazuje, że rodziny mają różne kształty i rozmiary. Zaprasza do poznania rodzin z całego świata. Przekonuje, że w każdej rodzinie najważniejsza jest miłość i wspólne spędzanie czasu.
Ta pięknie ilustrowana książka mówi m.in. o tym, kto jest kim w rodzinie, co to jest drzewo genealogiczne, jak na całym świecie wyglądają domy, codzienność i święta rodzinne. Pokazuje rozmowy, uczucia, zabawy - na wszystkich kontynentach.
Wspaniała książka dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Pomaga zrozumieć różnorodność. Ułatwia dorosłym rozmowę z dziećmi na temat rodziny. W przystępny sposób objaśnia sprawy bliskie dzieciom.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Kreteńska zabawa. Mali bogowie. Tom 11"
Jedenasty album wesołych przygód niezbyt rozgarniętych kandydatów na bogów i herosów starożytnego Olimpu. Tym razem dokazują na Krecie – wyspie tajemnic i mitów, gdzie król Midas kazał Dedalowi wznieść labirynt, aby uwięzić w nim strasznego Minotaura... Czy naprawdę tak strasznego, sami się przekonamy. Tymczasem nasi bohaterowie nie zważają na tradycję i poważne sprawy! Stroją sobie żarty ze wszystkich: urządzają śmietnik na głowie Zeusa, próbują usmażyć Starca Morskiego na grillu i wygłupiają się przed sędzią krainy umarłych. Mali bogowie pod wodzą postrzelonego Tauruska są utrapieniem niebian z Olimpu!
Autorami historii o psotnych istotach z mitów są scenarzysta Christophe Cazenove, znany w Polsce z serii „Sisters”, „Kasia i jej kot”, „Zoo wymarłych zwierząt” i „Zombiaczek”, oraz rysownik Philippe Larbier, który stworzył ilustracje do takich humorystycznych opowieści jak „Chats, chats, chats” czy „Nina” oraz scenariusz kryminalnego cyklu dla dzieci „Les Enigmes de Léa”.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Looshkin. Tom 1"
Nowa seria komiksowa dla dzieci, której autorem jest nagradzany Jamie Smart! Looshkin wygląda jak słodki niebieski kot, ale nigdy wcześniej nie spotkaliście pupila takiego jak on. Wystarczy tylko na chwilę spuścić go z oczu, a wasz dom wypełni się pienistymi bąbelkami, na dachu rozgoszczą się świnie, na strychu zaś otworzy się portal do piekielnego wymiaru. W dodatku wszędzie będą latać pszczoły! Życie nigdy nie będzie nudne, gdy Looshkin jest w pobliżu, ale jedno jest pewne – będzie bardzo, bardzo zabawne!
Autorem scenariusza i rysunków jest Jamie Smart („Królik kontra Małpa”).
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Szkarłatna obroża. Dogman"
Dwunasty tom komiksu przygodowego o psim superbohaterze. Dog Man został zaatakowany przez skunksa! Po zanurzeniu w soku pomidorowym smród zniknął, ale szkarłatny kolor pozostał. Teraz wygnany superbohater musi walczyć o ocalenie mieszkańców, którzy go odrzucili! Kot Pet niechętnie wraca do przestępczego życia, aby pomóc Dog Manowi. Kto stanie do walki, gdy zupełnie nowy, nigdy wcześniej niewidziany złoczyńca uwolni armię robotów AI?
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Uczeń czarnoksiężnika. Tymek i Mistrz"
Humorystyczna, kultowa seria fantasy powraca w nowym wydaniu – poszerzona o nowe historie.
Roztargniony Mistrz i rezolutny Tymek przeżywają niesamowite przygody: podróżują w czasie i przestrzeni, stawiają czoła duchom, wampirom i potworom, a przede wszystkim złemu Psujowi i jego pomocnikowi Popsujowi. Ale połączenie inteligencji Mistrza i sprytu Tymka pomoże im wyjść cało z wszelkich opresji.
Seria stworzona przez Rafała Skarżyckiego i Tomasza Leśniaka, autorów m.in. „Jeża Jerzego” czy „Hej, Jędrek!”, ukazywała się w „Gazecie Wyborczej”, w legendarnym francuskim magazynie „Spirou”, a także… w szkolnych podręcznikach do języka polskiego.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Jukon czeka! Calvin i Hobbes"
Przezabawne przygód kilkuletniego Calvina i jego nieodłącznego towarzysza zabaw tygrysa Hobbesa. Tylko niewtajemniczeni uważają, że ten pluszowy zwierzak to zwykła maskotka. Tymczasem to niezastąpiony kawalarz, świetny komentator, inicjator szalonych zabaw. Dzięki Hobbesowi szkoła nie jest taka nudna, a wakacje to pasmo przygód. Z rodzicami też można jakoś wytrzymać, ale kiedy ich notowania gwałtownie spadają, z wiernym towarzyszem u boku można śmiało opuścić dom i ruszyć z wyprawą badawczą do Jukonu...
Drugie wydanie niezwykle popularnej na całym świecie serii komiksowej w zmienionej oprawie ze skrzydełkami.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Rozwój nauki robi "brzdęk". Calvin i Hobbes"
Szósty tom klasycznego amerykańskiego komiksu humorystycznego. Sześcioletni chłopiec Calvin i jego ukochany tygrys Hobbes (czasem pluszowy, a czasem jak najbardziej żywy) wciąż poznają świat. A świat ten jest niebezpieczny – wszędzie czyhają niewyrozumiałe opiekunki, złośliwi nauczyciele i żyjący we własnym świecie rodzice. Ale od czego jest wyobraźnia! Dzięki niej nie tylko Hobbes staje się prawdziwym i czasem groźnym tygrysem, ale i sam Calvin potrafi zmieniać się w superbohatera, kosmicznego podróżnika, a nawet dinozaura. Kiedy zaś postanawia nie chodzić do szkoły i nie sprzątać swojego pokoju, konstruuje duplikator i tworzy własne kopie! Lektura przygód szalonego chłopca potrafi wprawić we wspaniały nastrój.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Delsie"
Seria przenosi nas do cudownego świata Delisi – dziewczynek, które są uosobieniem potraw, jakie wszyscy znamy i lubimy. Młoda kucharka Ramen wraz ze swoją rodziną, należącą do Makaronów, prowadzi restaurację w małym miasteczku Alakart. Poznajemy też koleżanki Ramen m.in. Mysiego Melona, która prowadzi butik z ciuchami, Truskawkę w Czekoladzie, która ma swój zespół rockowy, oraz Tiramisu – najbardziej wybredną smakoszkę świata. Bohaterki rozwijają swoje pasje i kariery, co chwila pakując się w nowe, zwariowane perypetie.
Albumy składają się z krótkich humorystycznych historyjek, które zarówno treściowo, jak i graficznie wyróżnia nieprzeciętna wyobraźnia autorów.
Autorką rysunków jest Magdalena „Meago” Kania, graficzka 2D specjalizująca się głównie w ilustracjach w stylu cartoonowym i azjatyckim. Scenariusz napisał Maciej Kur, autor takich serii jak „Kajko i Kokosz – Nowe Przygody” oraz „Lil i Put”. Oboje stworzyli razem także bardzo dobrze przyjęty przez polskich czytelników komiks „Emilka Sza”.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Samochody straży pożarnej"
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Samochody"
W tej publikacji zaprezentowaliśmy ponad 100 wyjątkowych samochodów, takich marek jak: Ferrari, Porsche, Lamborghini, Rolls-Royce, Mercedes i wielu, wielu innych. Na kartach tej książki zobaczysz luksusowe limuzyny, potężne SUV-y, wygodne i funkcjonalne miejskie crossovery, a także bijące rekordy prędkości auta sportowe. Oprócz opisu każdego pojazdu znajdziesz tu również dane techniczne oraz zdjęcia ukazujące jego sylwetkę i wnętrze. Niewykluczone, że któryś z tych samochodów okaże się idealny właśnie dla Ciebie. Sprawdź i przekonaj się sam!
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Atlas motoryzacji"
Poznaj fascynującą opowieść o pojazdach, które zmieniły świat!
Od pierwszych przełomowych konstrukcji, takich jak Daimler Motorized Carriage, Stanley Runabout czy Benz Viktoria, po współczesne legendy w stylu Bugatti Veyron, Ford F-150, czy elektryzujące BMW S 1000RR – ta książka zabierze Cię w podróż przez dekady innowacji, stylu i inżynieryjnej doskonałości. Przekonaj się, jak motoryzacyjne ikony, od Mikrusów po Hummera H1, wpłynęły na rozwój technologii i designu.
W drugiej części książki zanurz się w świat motocykli, od klasycznych modeli jak Harley-Davidson Knucklehead, Indian Chief czy polski Sokół 1000, aż po współczesne demony prędkości, takie jak Ducati Panigale, Suzuki Hayabusa i Triumph Rocket III.
"Atlas motoryzacji" to kompendium wiedzy, pełne ciekawostek, inspirujących zdjęć i opowieści o pasji, która napędzała kolejne pokolenia wynalazców i miłośników czterech oraz dwóch kółek.
Czy jesteś gotów, by ruszyć w tę emocjonującą podróż?
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Królowie futbolu. 51 opowieści o niezwykłych piłkarzach"
Opowieści o piłkarzach, którzy dzięki swojej pasji, determinacji i ciężkiej pracy osiągnęli szczyt sportowych marzeń. Ta książka to inspirująca podróż przez ich niezwykłe kariery ? pełne sukcesów, wyzwań i momentów, które zapisały się w historii futbolu.
Poznaj losy takich legend jak Cristiano Ronaldo ? symbol niezłomności i perfekcji, Lionel Messi ? magik piłki, którego talent zachwyca świat, czy Kylian Mbappé ? młoda gwiazda, która podbija futbolowe boiska. Odkryj historie Roberta Lewandowskiego ? polskiego lidera światowego futbolu, Wojciecha Szczęsnego ? czołowego bramkarza o międzynarodowej renomie, oraz wielu innych wybitnych zawodników.
Królowie futbolu to książka o ludziach, którzy pokazują, że talent to dopiero początek, a prawdziwy sukces rodzi się z wytrwałości i wiary w siebie. Te historie zainspirują każdego fana futbolu do realizacji swoich marzeń - nie tylko na boisku!
Powyższy opis pochodzi od wydawcy
"Nadciągają urwisy. Nowi sąsiedzi"
Poznajcie Ulę – dziewczynkę, która jak nikt potrafi zamienić zwykły dzień w niesamowitą przygodę! Ma głowę pełną pomysłów, które wprawiają jej rodziców w lekkie zakłopotanie, ale za to zachwycają wszystkich wokół. Ula uwielbia zwierzęta (zwłaszcza te, które można wziąć na ręce), książki (do czytania, przeglądania i rysowania), pyszności, które chrupią, oraz czekoladę – niezależnie od formy. Ale najbardziej lubi… świetną zabawę! Kiedy Ula zaczyna działać, nawet najbardziej niesforne urwisy z sąsiedztwa nie mogą się oprzeć jej fantastycznym pomysłom. Gotowi na przygodę? Z Ulą nuda nie ma szans!
Powyższy opis pochodzi od wydawcy
"101 rzeczy, które musisz zrobić, zanim dorośniesz"
Na co komu bycie nudnym i odpowiedzialnym? Dużo lepiej jest być dzieckiem! Zanim staniesz się poważnym dorosłym i zaczniesz używać bardzo długich i mądrych słów, musisz zrobić kilka – dokładnie 101 – śmiesznych i dziwacznych rzeczy.
Stwórz własny język. Przeżyj ten sam dzień dwa razy i jeden dzień na wspak. Śpij w kosmosie. I przede wszystkim zapomnij o nudzie. Każdego dnia podejmuj nowe wyzwania i rób rzeczy, których nie zrobiłby żaden dorosły!
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Tajemnica Hotelu Grandspejszyn"
Hotel Grandspejszyn to miejsce magiczne. Ten, kto przestąpi jego skrzypiący próg i zostanie poczęstowany przez właścicieli – Łilkinsona i Ellę – szklaneczką soku z berberysu, poczuje się jak w domu. I może będzie chciał zostać już na zawsze…
Mieszkańcy hotelu są równie niezwykli: wynalazczyni Mo, która związuje długie uszy na czubku głowy, nieco znerwicowany Pan Libling, nieśmiały kot Dżersi czy mała baletnica Ajmi. Każdy może tu robić, co tylko mu się podoba: malować na białych imbryczkach kurze łapki, przesiadywać na werandzie i spoglądać w dal, udawać się na pozornie bezcelowe górskie wycieczki… albo po prostu utrzymywać swoje sprawy w zupełnej tajemnicy. Nic jednak nie trwa wiecznie. Pewnego ranka spokój gości hotelowych zakłóca przybycie Pana Misia: pyszałkowatego astronoma i prawnuka Lorda Berlingtona. Twierdzi on, że całej Zielonej Kotlinie grozi zagłada. Jaka dokładnie – nie wiadomo. Czy uda się jej zapobiec – nie wiadomo tym bardziej, ale trzeba próbować! Wygląda na to, że losy świata znalazły się nagle w bardzo małych łapkach…
Autorka o swojej książce:
Hotel Grandspejszyn istniał naprawdę! Mieścił się w pokoju mojej córki na trzech poziomach szafki wiszącej nad komodą. Hania zapełniła półeczki mnóstwem maleńkich mebelków i zwierzątek. Pan Miś miał wielką walizę, a kot Dżersi był najmniejszy i najbardziej uroczy ze wszystkich… Gdy tylko zabrałam się do pisania, poprosiłam Hanię: „Pomożesz mi wymyślać historie?”. A ona odpowiedziała: „Mamo, ja nie muszę nic wymyślać. Po prostu opowiem ci, co tam się dzieje”.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Hotel Grandspejszyn. Sekret hrabiego Berlingtona"
Do Zielonej Kotliny przyszła jesień. Mieszkańcy Hotelu Grandspejszyn rozkoszują się spokojem, sącząc sok z berberysu Łilkinsona i podjadając marmoladę dyniową Elli. Życie nie mogłoby być lepsze… lecz pewnego dnia przed hotel zajeżdża hrabina Eleonora Berlington. Arystokratka ma trudne usposobienie i daje się we znaki nieszczęsnym gospodarzom – podobnie zresztą jak jej hałaśliwy, dymiący kabriolet. To jednak nie wszystko, gdyż coś dziwnego zaczyna dziać się w przyrodzie. Kotlinę trapią ulewne deszcze, porywiste wichry i ogniste wiry… czyżby natura w ten sposób okazywała swój gniew? Kto i czym zawinił? Jak naprawić wyrządzoną krzywdę? Losy świata znów spoczęły w bardzo małych łapkach…
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Z kociego na nasze czyli co próbuje powiedziec ci twój kot"
Z kociego na nasze to zabawny ilustrowany przewodnik po zwyczajach i mowie ciała naszych rozmruczanych przyjaciół. Autorka prostym językiem omawia źródło i znaczenie typowych dla kotów zachowań, opierając się na aktualnej wiedzy naukowej oraz doświadczeniach weterynarzy i behawiorystów. Po tę książkę powinien sięgnąć każdy, kto ma zaszczyt służenia jakiemuś kociemu panu!
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Kotologia. Co naprawdę myśli twój kot"
Dlaczego kot koniecznie chce wracać do domu zaraz po tym, jak go wypuścisz? Czy naprawdę cię kocha? Dlaczego przyniósł ci martwą mysz na poduszkę? Co oznacza jego mruczenie?
Słowem: co czyni koty tak wspaniałymi? Znajdziesz tu odpowiedzi na te wszystkie nurtujące pytania. Niezależnie od tego, czy jesteś opiekunem tajemniczej kociej piękności, eleganckiego osobnika z rodowodem, czy burego mruczka, który zawsze chodzi swoimi drogami, ten pełen humoru przewodnik będzie wyjaśnieniem zabawnego – oraz często zaskakującego – zachowania twojego kota.
W tej uroczo ilustrowanej książce poznasz koci świat, spotkasz najsłynniejsze koty w historii i dowiesz się wielu niezwykle interesujących rzeczy na temat twojego futrzastego pupila.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Koty. Zrozumieć wąsatego przyjaciela"
Poznaj sekretne życie kotów!
Oto idealna książka dla każdej rodziny, która żyje z kotem pod jednym dachem lub takiej, która myśli o przygarnięciu pierwszego pupila.
Sekrety życia kotów zdradza ekspert od zwierząt domowych – dr John Bradshaw – autor bestsellerowych poradników o psach i kotach. W tej zbeletryzowanej formie przedstawia młodym czytelnikom codzienne życie kotki Libby.
Dołącz do Libby, podczas dnia, który kotka spędza samodzielnie na zewnątrz, a także w domu ze swoją rodziną. Używając nosa i pamięci Libby zwiedza okolicę, sprawdza, gdzie jest bezpieczna, a których miejsc powinna unikać.
Dowiedz się, jak właścicielka kotki pomaga jej, czuć się komfortowo w domu, bawiąc się z nią i ucząc, gdzie może drapać lub jak używać klapki w drzwiach.
Spędź dzień z Libby i poznaj wszystkie sekrety swojego wąsatego przyjaciela!
Dr John Bradshaw – specjalista od zwierząt domowych – pokazuje, jak wygląda świat oczami kota.
W serii dostępna jest także książka o kotach pt. "Psy. Zrozumieć najlepszego przyjaciela".
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Jamnik, który chciał zostać Świętym Mikołajem"
Nowa seria Autorki bestsellerowej serii „Mopsik, który chciał zostać…”.
Tobi, mały jamnik, który właśnie został adoptowany, nie może się doczekać pierwszych świąt Bożego Narodzenia z nową rodziną.
Kiedy kotka Cleo mówi mu, że Święty Mikołaj nie przynosi prezentów zwierzętom, Tobi postanawia wziąć sprawy w jamnicze łapki i spełnić wszystkie świąteczne życzenia swoich przyjaciół.
Czy jego marzenia również się spełnią?
Powyższy opis pochodzi od wydawcy
"Mopsik, który chciał zostać superbohaterem"
Fantastyczna opowieść z mopsikiem w roli głównej!
Do miasteczka przybywa ekipa filmowa. Chloe bardzo chce poznać gwiazdę produkcji, jednak okazuje się to znacznie trudniejsze, niz myślała.
Peggy próbuje pomóc najlepszej przyjaciółce, a gdy wszystkie sposoby zawodzą, postanawia zostać superpsem o niezwykłych mocach!
Wkrótce Peggy i Chloe przekonają się, że prawdziwi superbohaterowie nie noszą peleryn,
a najwspanialszymi supermocami są miłość i życzliwość wobec innych.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy
"Lucek"
Lucek i babcia Marysia tworzą parę najlepszych przyjaciół. Ona wyprowadza go na spacer, on ogląda z nią teleturnieje w telewizji. Często chodzą do parku, gdzie Lucek chętnie bawi się ze szczeniakiem Budyniem. Może się wtedy wybiegać za wszystkie czasy, bo z babcią musi chodzić niezbyt szybko. Sam zresztą też już nie jest taki młody. Pewnego razu w parku babci Marysi robi się słabo. Dobrze, że właścicielka Budynia, dziesięcioletnia Maja, ma telefon i wie, że w takiej sytuacji należy zadzwonić pod numer 112. Przyjeżdża pogotowie ratunkowe i babcia Marysia otrzymuje pomoc, ale co stanie się z Luckiem? Zostaje teraz przecież zupełnie sam.
Wzruszająca historia o przyjaźni młodych i starszych psów oraz młodych
i starszych ludzi.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy
"Sylvia i powódź stulecia"
Nowa powieść autora bestsellerowej "Willi, dziewczyny z lasu"!
Kiedy huragan zmienia bieg rzeki, wywołując niszczycielską powódź, trzynastoletnia Sylvia Doe staje przed największym wyzwaniem swojego życia. Od lat mieszka w domu dziecka Highground, miejscu, z którym czuje silną więź. To tutaj najbliższymi jej towarzyszami są konie z pobliskiej stadniny – Jastrząbka, Beatrice i Juliette – oraz Mason, posępny, lecz troskliwy zarządca.
Gdy woda zaczyna przynosić dziwne przedmioty i zwierzęta, Sylvia dokonuje niezwykłego odkrycia – w nurcie rzeki znajduje nieprzytomnego chłopca. Okazuje się, że ma na imię Jorna i zdaje się nie pasować do tego świata. Kim jest? Jak trafił do Highground? I co kryje się za tajemniczymi wydarzeniami, które nawiedziły okolicę? Sylvia i Jorna wyruszają w niebezpieczną podróż pełną sekretów i zaskakujących odkryć.
"Sylvia i powódź stulecia" to ekscytująca i niezwykle urzekająca opowieść o przyjaźni i odwadze. Robert Beatty kreśli świat, w którym magia i rzeczywistość splatają się w niezwykły sposób.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Dreszczowce"
Coraz powszechniejsza świadomość, że poruszanie tematyki śmierci, grozy, lęków i przemocy nie traumatyzuje dzieci, lecz je z nimi oswaja, sprawia, że w segmencie książki dziecięcej pojawia się coraz więcej horrorów. Taką właśnie publikacją dla dzieci są Dreszczowce mistrza horroru Roberta Stine’a. Jego najsłynniejszą serią jest wydawana w latach 90. Gęsia skórka, której sprzedano w łącznej liczbie ponad 350 milionów egzemplarzy, co czyni ją drugą (zaraz po Harrym Potterze) najlepiej sprzedającą się serią książek na świecie.
Dreszczowce to opowiadania nie dość straszne, aby się bać, ale wystarczająco, aby poczuć się nieswojo. Wiele z nich ma morał (co nie znaczy, że trąci dydaktyczną myszką), np.: nie nadużywaj zaufania innych, doceniaj to, co masz, nie zazdrość innym, nie szukaj zemsty itd., zwykle okraszony specyficznym humorem. Pisarz z wielką znajomością rzeczy buduje klimat grozy, sięgając po wszystkie sprawdzone w horrorze chwyty: koszmary senne, urojenia, fobie; i dotykając dziecięcych lęków: wygórowane oczekiwania rodziców, szkolny bullying, relacje z przyjaciółmi, rywalizacja rówieśnicza (w nauce, sporcie, zainteresowaniach), lęk przed ciemnością, ciasnymi pomieszczeniami, insektami itd.
Czytelnik ma dreszcze, chociaż siłą tego tekstu nie jest epatowanie makabrą, tylko odwołanie się do emocji – poczucia osamotnienia, niezrozumienia, porzucenia, utknięcia w sytuacji bez wyjścia, niespełnienia.
I nawet jeśli niektóre z tych opowiadań nie kończą się dobrze, ma to zawsze swój fabularny sens i zwykle łączy się z określonym przesłaniem do czytelnika – ku refleksji.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Dumbledore. Życie i kłamstwa najsłynniejszego dyrektora Hogwartu"
Pierwsza książka w mugolskim świecie, która ukazuje prawdziwą twarz Albusa Dumbledore’a. Wydaje ci się, że Dumbledore jest wcieleniem dobra i mądrości? A może myślisz, że znasz już wszystkie jego sekrety? Przygotuj się na zaskoczenia oraz mnóstwo nowych teorii i ciekawostek, które sprawią, że zobaczysz tego legendarnego czarodzieja z innej perspektywy. Przekonaj się:
· Czy Dumbledore faktycznie był przyjacielem Harry’ego, czy może jednak ukrywał wobec niego mroczne intencje,
· Jak daleko posunął się w swoich manipulacjach,
· Czy rzeczywiście zaplanował morderstwo Potterów,
· Kim naprawdę był – pozbawionym wad autorytetem czy zimnym i wyrachowanym strategiem.
Błyskotliwe śledztwo, dzięki któremu odkryjesz zupełnie nowe oblicze Albusa Dumbledore'a – skomplikowane, makiaweliczne, ale wciąż genialne.
Już nie musisz snuć teorii o życiu i kłamstwach najsłynniejszego dyrektora Hogwartu – ekspert do spraw świata czarodziejów przeanalizował je za ciebie!
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Dziewięć czerwonych iksów"
Pstryk! – nikt jeszcze nie wiedział, że to ostanie chwile klasy piątej.
Jedno niewinne zdjęcie klasowe. Jedna noc w domu bez opieki dorosłych. I się zaczęło…
Tośka nie zamierza czekać bezczynnie. Po zniknięciu przyjaciółki od razu postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Można przecież zawiadomić klasowego hakera, można włamać się do zakładu fotograficznego, sprawdzić, czy z innymi wszystko w porządku…
A potem stanąć do walki.
Z kim?
Z fotowampirem?
Tylko kto uwierzy w jej historię…
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Aveline Jones i duch z Malmouth. Tom 1"
Upiorna opowieść dla wszystkich, którzy lubią się bać!
Aveline Jones uwielbia czytać historie o duchach, więc jesienna przerwa międzysemestralna staje się o wiele bardziej ekscytująca, gdy dziewczynka znajduje starą księgę pełną przerażających opowieści.
Nie tylko historie z tej książki mrożą krew w żyłach, lecz także fakt, że zbiór należał kiedyś do Primrose Penberthy, która zniknęła w tajemniczych okolicznościach…
Zaintrygowana Aveline postanawia zbadać sprawę zniknięcia Primrose.
Ale ktoś... lub COŚ daje znać o swoim istnieniu. I szuka Aveline.
Przepełniona upiornym klimatem opowieść dla wszystkich młodych czytelników, którzy uwielbiają czuć dreszczyk emocji! Ponura atmosfera małego miasteczka, osobliwe i czasem przerażające postaci oraz splot dziwnych wydarzeń sprawią, że pokochacie tę serię od pierwszej strony! To idealna mieszanka strachu, dobrej zabawy oraz wnikliwego śledztwa.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy
"Aveline Jones i Wiedźmi Krąg. Tom 2"
Zapal pochodnię i odkryj tajemnice Wiedźmiego Kręgu wraz z Aveline Jones!
Aveline jest zachwycona, gdy się dowiaduje, że domek letniskowy wynajęty przez jej mamę znajduje się obok tajemniczego kamiennego kręgu. Miejscowi mieszkańcy nazywają tę starożytną budowlę Wiedźmim Kręgiem. Dziewczyna nie może się doczekać, aż dowie się o nim czegoś więcej.
Kiedy Aveline poznaje Hazel, czuje, że nowa koleżanka różni się od wszystkich, których do tej pory spotkała, ale nie może zrozumieć, co dokładnie budzi jej niepokój. Czy odkryje prawdę o Hazel, zanim będzie za późno?
Dołącz do Aveline Jones i zanurz się w świecie pełnym tajemnic!
Przepełniona upiornym klimatem opowieść dla wszystkich młodych czytelników, którzy uwielbiają czuć dreszczyk emocji! Ponura atmosfera małego miasteczka, osobliwe i czasem przerażające postaci oraz splot dziwnych wydarzeń sprawią, że pokochacie tę serię od pierwszej strony! To idealna mieszanka strachu, dobrej zabawy oraz wnikliwego śledztwa.
Książka dla dzieci w wieku 9+ (oraz dla wszystkich łowców duchów i wiedźm!).
Powyższy opis pochodzi od wydawcy
"Aveline Jones i przeklęty kurhan. Tom 3"
Dołącz do Aveline Jones i zanurz się w świecie pełnym tajemnic!
Aveline jest zdeterminowana, by odkryć prawdę o tajemniczym zniknięciu wujka, kiedy udaje się do jego domu w Scarbury z mamą i ciotką Lilian. Po latach nadziei, że mężczyzna się odnajdzie, rodzina w końcu decyduje się sprzedać jego dom, ale Aveline i jej przyjaciel Harold mają inne plany.
Dziewczyna wkrada się do gabinetu wuja i odkrywa, że badał on nadprzyrodzoną aktywność wokół pradawnego kurhanu i powiązał to z niewyjaśnionymi zniknięciami innych mieszkańców Scarbury. Przyjaciele muszą uważać, bo mroczne siły zrobią wszystko, aby ich potęga pozostała w ukryciu…
Przepełniona upiornym klimatem opowieść dla wszystkich młodych czytelników, którzy uwielbiają czuć dreszczyk emocji! Ponura atmosfera małego miasteczka, osobliwe i czasem przerażające postaci oraz splot dziwnych wydarzeń sprawią, że pokochacie tę serię od pierwszej strony! To idealna mieszanka strachu, dobrej zabawy oraz wnikliwego śledztwa.
Książka dla dzieci w wieku 9+ (oraz dla wszystkich łowców duchów, wiedźm i nadprzyrodzonych mocy!).
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Przeklęty zamek. Przygodowcy. Tom 1"
Tajemnicza klątwa nęka zamek Kexley od pokoleń, odkąd egipski skarb został przetransportowany do Kornwalii przez XIX-wiecznego odkrywcę. Czy czwórka młodych poszukiwaczy przygód może odkryć tajemnice skrywane przez ponad sto lat? Dołącz do Lary, Rufusa, Toma i Barneya w ich pierwszej ekscytującej wspólnej przygodzie, gdy odkrywają tajemnicę i ścigają się, aby znaleźć kryjówkę kapitana Jacka Kexleya. Aby odnieść sukces, muszą rozwiązać szereg wskazówek pozostawionych przez ich przodka, zanim nieproszeni goście z British Museum ich wyprzedzą.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Świątynia skarbów. Przygodowcy. Tom 2"
Taka Alpaka jest doskonałą fryzjerką. Kiedy w dniu wielkiego balu organizowanego na Dębowej Polanie w jej salonie od rana zjawiają się klienci, Alpaka wie, że będzie miała ręce pełne roboty. Świnka zamarzy o kucyku, Lis o kolorowej brodzie, Lew zechce się ostrzyc… Czy wszystkie zwierzęta będą zadowolone? Czy Alpaka zdąży się przygotować i wziąć udział w balu? Pięknie zilustrowana książeczka, która oswaja dzieci z salonem fryzjerskim, stosowanymi w nim akcesoriami, a przy tym pomaga pokonać strach i… uczy serdeczności.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Tajemnica maskarady. Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai"
W muzeum odbywa się maskarada ku czci założycielki miasteczka, Valerii von Kuternogi. Mieszkańcy Valleby przywdziewają najdziwniejsze stroje. Na balu pojawia się też elegancka para – panie Ragnhild i Doris Petersen, które niedawno wprowadziły się do Valleby. Gdy zabawa trwa w najlepsze, okazuje się, że zaginął diamentowy naszyjnik jednej z nich. Komisarz szybko wskazuje winnego, ale czy ma rację?
Kolejne tytuły serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai od lat wybierane są książką roku przez szwedzkie Jury Dziecięce, czyli niemal 50 000 głosujących dzieci, a tym samym nie schodzą w Szwecji z list bestsellerów. W Polsce również cieszą się dużą popularnością.
Akcja książek rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Główni bohaterowie, Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne.
Książki świetnie nadają się dla dzieci, które właśnie zaczynają samodzielnie czytać. Duża czcionka, duża ilość charakterystycznych czarno-białych ilustracji oraz trzymająca w napięciu akcja sprawiają, że nawet najbardziej oporni mali czytelnicy czytają je z wypiekami na twarzach.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy
"Kot Leonarda Da Vinci"
Niespodziewane zwroty akcji, pilnie strzeżone tajemnice, ekscentryczni artyści, przyjaźń ponad czasem i pewien wyjątkowy kot.
Federico mieszka w szesnastowiecznym Rzymie, a Bee we współczesnym New Jersey. Czy może połączyć ich przyjaźń? Jak się okazuje – tak. A wszystko za sprawą pewnego kota, tajemniczej szafy skonstruowanej przez samego Leonarda da Vinci i niezwykłego portretu.
Jedenastoletni Federico nie ma nic przeciwko życiu zakładnika politycznego w papieskim pałacu, zwłaszcza odkąd ma nowego czworonożnego przyjaciela. Jednak pewnego dnia nie może wyjść ze zdumienia – kot, który wchodzi do bogato zdobionej szafy jako mały kociak, po chwili wychodzi z niej całkiem dorosły. To nie koniec niespodzianek – w szefie pojawia się przybysz z przyszłości, kolekcjoner sztuki Herbert. Mężczyzna potrzebuje pomocy Federica, aby zdobyć szkic z podpisem słynnego Rafaela. Misja zostaje przerwana, gdy Herbert musi wrócić do swoich czasów, aby ratować umierającą dziewczynkę.
Rówieśniczka Federica, Bee, wcale nie chciała przeprowadzać się do New Jersey. Kiedy sąsiadka pokazuje jej szkic sprzed kilku wieków, na którym dziewczynka wygląda jak żywa, Bee nie wierzy własnym oczom. To przecież nie może być ona… Wiele się wyjaśnia, gdy spotyka niezwykłego kota, a na strychu sąsiadki odkrywa tajemniczy mebel – wehikuł czasu, który przeniesie ją do Rzymu epoki renesansu. Bee, która w szkole uczyła się o Rafaelu i Michale Aniele, nigdy nie przypuszczała, że pozna ich osobiście i na własne oczy ujrzy, jak malują swoje najsłynniejsze dzieła.
Powieść wyróżnionej medalem Johna Newbery’ego Catherine Gilbert Murdock to trzymająca w napięciu historia o podróżach w czasie i pisaniu historii na nowo, aby pomóc obecnie żyjącym… i ocalić pewne zagrożone arcydzieło. Pomysłowa fabuła wciągnie każdego, komu podobały się takie książki, jak Pułapka czasu i When You Reach Me.
Książkę wzbogacają czarno-białe ilustracje Paula O. Zelinsky’ego, przedstawiające tytułowego kota, a także krótkie posłowie poświęcone wielkiej sztuce i tworzącym ją artystom oraz historycznym wydarzeniom, które stanowiły inspirację autorki.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Detektyw Wróbel i struty dziób"
Dzieje się coś niedobrego, obywatele ptaki!
W ponurym mieście zbrodni nikomu nie można ufać. Ktoś rozprowadza chodliwy towar — smakowite, ale śmiertelnie niebezpieczne jedzonko. Ptasia gangsterka przejmuje rządy w okolicy. W kryminalny proceder zamieszane są nawet gołębie służby porządkowe. Jednak czy w podtruwaniu łakomych wróbli, gołębi, kaczek i łabędzi chodzi jedynie o chciwość? Wygląda na to, że skrzydlaci mieszkańcy mają przedziobane! Detektyw Wróbel musi działać szybko. I to inkoguto (to znaczy pod przykrywką).
Z pomocą detektywowi rusza jedna z poszkodowanych, kaczka Ananana. Czy zdążą ostrzec łakome ptaki przed niebezpieczeństwem i uratować miasto? Lećcie z nami!
Brawurowa akcja, skrzydlaci bohaterowie i skrzące dowcipem dialogi. Kolejna część przygód Detektyw Wróbla to niezwykły komiks łączący dobrą zabawę i edukację przyrodniczą, stworzony przez Tomasza Samojlika i Adama Wajraka — ulubionych przez dzieci i dorosłych przyrodników z Puszczy Białowieskiej.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy
"Detektyw wróbel i złamane pióro"
Tomasz Samojlik i Adam Wajrak przedstawiają:
Kryminalne zagadki wielkiego miasta (w wersji ornitologicznej, rzecz jasna)
Nowy komiks najfajniejszego duetu przyrodników z Puszczy Białowieskiej
Dzieje się coś podejrzanego, obywatele ptaki!
Wróble na mieście ćwierkają, że zrobiło się niebezpiecznie. Ni stąd, ni zowąd z nieba zaczęły spadać ptaki. Kto je atakuje: sokół, wrony, krogulec? Jak w miejskiej dżungli namierzyć winnego? Toż to grubsza sprawa. Sprawa dla prawdziwego detektywa, Detektywa Wróbla. Może i nie ma dużego doświadczenia, ale nie brakuje mu zapału. No i towarzyszy mu ciekawska włochatka Purzysława.
Znakomita zabawa, prześmieszne dialogi, solidna porcja wiedzy przyrodniczej oraz misja, która może zmienić miasto na lepsze! Trzymajcie kciuki za rozwiązanie zagadki!
"Detektyw Wróbel" to kolejny po trylogii "Umarły Las", Nie umarły Las" i "Zew Padliny" komiks Tomasza Samojlika z przyrodniczymi opowieściami i zdjęciami autorstwa Adama Wajraka.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Absolutnie szalony dziennik Lottie Brooks"
Dlaczego ja zawsze muszę się pakować w jakieś dramy?
Jednego dnia zostaję okrzyknięta „Ogórkiem”. Innym razem puszczam bąka w środku randki. Kiedy indziej farbuję włosy i zamiast wyglądać jak modelka, przypominam kosmitkę. Normalnie przypał za przypałem!
Założę się, że ty też nie masz lekko… A może razem stworzymy Superodjechany dziennik? Ja już trochę wiem o pisaniu pamiętników, pokażę ci więc, jak to się robi. Wspólnie opiszemy wszystkie najbardziej epickie dramy, narysujemy swoje zwierzaki i wypełnimy odlotowe quizy.
OMG, to będzie absolutnie szalony dziennik!
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Lato Liszki"
Lisę i jej młodszego brata, zwanego Kurczakiem, łączy szczególna więź. Lisa to jedna z niewielu osób, które wpływają kojąco na Kurczaka – kiedy chłopiec wpada w gorszy nastrój, siostra czyta mu ulubioną historię i drapie go po plecach. Lisa, choć sama jest jeszcze dzieckiem, przejęła opiekę nad bratem i odpowiedzialność za niego, bo tak ułożyła się jej sytuacja w rodzinie: kiedy ich tata zmarł, mama wpadła w wir pracy, żeby ich utrzymać. Sytuację komplikuje fakt, że Kurczak wymaga więcej troski – jest dzieckiem w spektrum. Lisa jest więc osobą, która spaja rodzinę i trzyma ją w ryzach. Szansą na poprawę relacji w rodzinie jest trzytygodniowa letnia wycieczka zaplanowana przez mamę. Niestety, nie wszystko idzie zgodnie z planem i Lisa i Kurczak trafiają na trzy tygodnie pod opiekę dziadków (rodziców mamy), których nigdy wcześniej nie poznali. Po raz pierwszy od lat Lisa ma okazję znów być dzieckiem, a podróż, którą odbywa, pokazuje, że zerwane lub napięte relacje można uzdrowić, jeśli ludzie znajdą czas, aby wejść w swoje buty.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Pracownia Aurory"
Aurora postanawia przejść na emeryturę. Całe życie poświęciła naprawianiu złamanych serc, ale czasy się zmieniły i nie czuje się już potrzebna.
Ludzie przestali dbać o swoje serca, wciąż się śpieszą z nosami utkwionymi w smartfonach. A przecież „serce potrzebuje troski. No i przede wszystkim czasu”... Życzliwości, radości, wiary, zachwytu, czułości, wyrozumiałości.
I choć Aurora tak wiele wie o ludziach i zna się na sercach jak nikt, chce opuścić ulicę Rzemieślników, gdzie od dawna nie ma już ani szewca, ani zegarmistrza, ani krawca… Kiedy zamknie swoją pracownię, zostaną tu tylko banki i fast foody. Kto wtedy poskleja nasze serca?
Na szczęście tego samego deszczowego dnia, kiedy decyduje się odejść, w jej pracowni zjawia się pewna dziewczynka i zadaje mnóstwo pytań, na które nie mają odpowiedzi ani internet, ani sztuczna inteligencja… Skąd więc zna je ta starsza pani?
To książka dla tych, którym – jak Aurorze – zależy na dobrych, kochających sercach. I wspaniały pretekst do rozmowy o tym, co w życiu najważniejsze, bo przecież nowego serca nie kupi się w żadnym sklepie…
Bestseller. Najlepsza Książka Dziecięca „Przecinek i Kropka” 2019 w konkursie Empiku. Tytuł wpisany na prestiżową Złotą Listę „Cała Polska czyta dzieciom”. Teraz w nowym wydaniu.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Uciekinierzy"
Dziadek chce uciec ze szpitala, by po raz ostatni odwiedzić swój dom na wyspie, gdzie spędził wiele lat życia. Ten szalony pomysł pomaga mu zrealizować jego wnuczek. Czego mały Gottfrid dowie się o swoim dziadku Gottfridzie podczas tej ryzykownej eskapady?
Opowieść o sentymentalnej (i brawurowej!) wyprawie dziadka i wnuczka napisana przez mistrzowsko żonglującego humorem i powagą Ulfa Starka, a zilustrowana przez Kitty Crowther, belgijską laureatkę nagrody ALMA (Astrid Lindgren Memorial Award).
„Uciekinierzy” to ostatnia powieść Ulfa Starka, wydana w Szwecji krótko po jego śmierci. Jest samodzielną historią, jednak jeśli chcecie poznać wcześniejsze losy jej bohaterów, sięgnijcie po trylogię opartą na wspomnieniach autora:
„Magiczne tenisówki mojego przyjaciela Percy’ego”, „Mój przyjaciel szejk w Stureby” oraz „Mój przyjaciel Percy, Buffalo Bill i ja”. Szczególnej uwadze polecamy tom trzeci, którego akcja toczy się podczas wakacji na wyspie u babci i dziadka kilka lat przed wydarzeniami z „Uciekinierów”.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Cacko"
Srebrna bombka z cienkiego dmuchanego szkła pojawiła się na choince podczas pierwszej Wigilii po przeprowadzce rodziny Jacynów do Poznania w 1911 roku.
W niemal magiczny sposób spełniło się wtedy marzenie małego Ambrożego, który kilka godzin wcześniej dostrzegł ją na wystawie sklepowej i nie mógł oderwać od niej wzroku. Od tej pory srebrne cacko stanie się najważniejszą bożonarodzeniową ozdobą, rodzinnym amuletem przechodzącym z pokolenia na pokolenie i gromadzącym w sobie pamięć o kochającej się rodzinie, jej szczęśliwych i trudnych chwilach, przywiązaniu do polskości i zwykłym byciu dobrym człowiekiem. Czytelnik uczestniczy w świętach Bożego Narodzenia kolejnych pokoleń tej rodziny w latach ważnych dla historii Polski: 1918, 1944, 1981 i całkiem współcześnie; obserwuje, jak zmienia się świat, a jednocześnie niezmienne pozostaje to wszystko, czym promieniuje cacko.
Piękna i wzruszająca opowieść o poznańskiej rodzinie na przestrzeni stulecia.
Dla czytelnika powyżej 9 lat.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Książka kucharska Mikołajka"
Przy gotowaniu zawsze jest niesamowity ubaw!
Razem z Mikołajkiem i jego paczką przygotuj coś niesamowicie pysznego:
Tort czekoladowy, którego można dołożyć sobie dodatkowy kawałek, ale tylko wtedy, gdy przyjeżdża Bunia.
Ciasto z herbatnikami, najlepiej takimi, jakimi pan Compani – z dna pudełka, połamanymi, ale jeszcze zupełnie dobrymi.
Trzypiętrową kanapkę, jedną z tych, które Alcest zabiera codziennie do szkoły, żeby nie umrzeć z głodu.
Szalone szaszłyki, idealne na piknik, na który wybieramy się od bardzo dawna z państwem Blédurt.
Niezawodny placek z truskawkami, który piecze mama, gdy przestaje się gniewać na tatę.
I wiele, wiele innych pyszności. No bo co w końcu? Każdemu należy się podwieczorek! Czasem będziesz potrzebował pomocy rodziców, ale to świetnie się składa, bo przy rodzinnym gotowaniu jest jeszcze więcej frajdy!
7+
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Wielkie gotowanie na ulicy Czereśniowej. Przepisy na cztery pory roku"
Bestsellerowa „Ulica Czereśniowa” w zupełnie nowej, kulinarnej odsłonie.
W tej kolorowej książce postaci znane z uwielbianej przez dzieci serii o ulicy Czereśniowej prezentują proste przepisy na swoje ulubione potrawy przygotowane z sezonowych produktów. Są tu wiosenna sałatka z ziół, czekoladowe cappuccino, drożdżowe zające wielkanocne, lody na patyku, zupa z dyni, muffinki z kasztanami, naleśniki, gofry, czipsy z warzyw i całe mnóstwo innych dań – w sumie ponad 50 przepisów. Oprócz nich w książce znajdziecie cenne rady, informacje i ciekawostki o roślinach i sztuce kulinarnej – a nawet wskazówki, jak zrobić własną książkę kucharską!
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Nieoficjalna książka kucharska Harry'ego Pottera"
Czarodziejskie menu
Przystawka
Francuska zupa cebulowa Stworka – popisowy specjał skrzata domowego
Danie główne
Klopsiki Molly – obiad z kuchni Weasley’ów
Deser
Tarta melasowa – ulubiony deser Harry’ego
Paszteciki z dyni – przysmak z pociągu do Hogwartu
Przepisy prosto ze świata Harry’ego Pottera
Ta książka kucharska zawiera niemal 200 łatwych do wykonania przepisów na potrawy, które przeniosą cię do Dziurawego Kotła lub wprost do kuchni pani Weasley.
Dzięki nim samodzielnie przygotujesz kociołkowe pieguski, musy-świstusy, blok karaluchowy, a nawet fasolki wszystkich smaków Bertiego Botta.
Na odważnych czekają skalne ciasteczka Hagrida.
Po takiej uczcie pozostaje już tylko skosztować muffinów z eliksirem słodkiego snu według receptury Hermiony.
WYCZARUJ MAGICZNE DANIA NA SWOIM TALERZU!
Wystarczy szczypta tajemnicy i odrobina kreatywności, żeby wyczarować niezwykłe przystawki, desery, przekąski i napoje. Dzięki nim przekształcisz zwykłe posiłki w magiczne kulinarne arcydzieła, których nie powstydziłyby się nawet skrzaty w kuchni Hogwartu.
MUGOLE TEŻ DADZĄ SOBIE RADĘ!
Światowy fenomen sprzedany w 2 milionach egzemplarzy!
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Pyszne przypadki. Niewiarygodne historie słynnych dań"
Czy wiesz, że wiele znanych potraw powstało niechcący? "Pyszne przypadki" to smakowite połączenie pasjonujących opowieści o historii kuchni, książki kucharskiej dla dzieci oraz dowcipnych komiksowych ilustracji. Czipsy, brownie, lody na patyku – trudno uwierzyć, jak wiele popularnych przysmaków powstało przypadkiem. Przez zapomnienie, przez zagapienie, z braku składników, a nawet – innym na złość. Historie sławnych dań są czasem wprost trudne do uwierzenia, jednak nawet jeśli wiele z nich to tylko legendy, są tak barwne, że szkoda byłoby ich nie znać. I od razu zachęcają do własnych kulinarnych eksperymentów!
Książka znawcy kuchni Łukasza Modelskiego to 17 smakowitych opowieści o takich potrawach i napojach. I to wraz z rysunkową instrukcją przygotowania ich krok po kroku!
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Wielka Księga Przepisów. Dzieci Gotują"
Kreatywne działanie i nauka poprzez zabawę jest od dawna sprawdzonym pomysłem. Dzieci gotują. Wielka księga przepisów to propozycja wspólnego rodzinnego spędzania czasu, gwarantująca dobrą zabawę, smaczne dania, a przy okazji… ucząca planowania i organizacji! Gwarancją sukcesu jest różnorodność przepisów pogrupowanych w trzech dużych kategoriach: Na zimno, Na ciepło i Na słodko. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, tym bardziej, że potrawy mają w spisie treści swoje fotograficzne wizytówki.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Dzieci gotują. 4 pory roku"
W książce "Dzieci gotują. 4 pory roku" pokazujemy, że pora roku powinna mieć duży wpływ na to co jemy i dlaczego warto korzystać z sezonowych składników. Oczywiście, że smaki i zapachy takich potraw będą nie do podrobienia, ale… Jest naprawdę wiele atutów krajowych produktów sezonowych. Najważniejszy z nich, to wyjątkowa wartość odżywcza – skutek naturalnych warunków wzrostu i dojrzewania oraz krótkiego czasu od zbiorów do trafienia na talerze. Świeże owoce i warzywa sprawiają, że jesteśmy po prostu zdrowsi. Natomiast frykasy przywożone z daleka, w stanie niedojrzałym, są zabezpieczone różnymi chemikaliami przed psuciem i uszkodzeniami mechanicznymi.
Zatem wiosną stawiajmy na nowalijki. Pamiętajmy o kiełkach, zielonych koktajlach na bazie świeżych liści (pietruszki, mięty, szpinaku) i… sięgajmy po inne dary natury, takie jak… chwasty!
Latem obfitującym w owoce, w czasie upałów, serwujmy zupy na zimno, komponujmy swoje lody i sorbety, aromatyczne koktajle i lemoniady. Sięgajmy także po młode warzywa i świeże aromatyczne zioła.
Jesień, to czas zbiorów owoców i warzyw, które trafiają do nas „prosto z pola”. Na straganach pysznią się grzyby i orzechy, w których oddziela się skórka od chrupiącego słodkawego wnętrza – niebo w gębie! A charakter jesiennemu jadłospisowi nadaje… dynia.
A zimą jest czas na sycące ciepłe posiłki. W zastępstwie świeżych produktów postawmy na kiszonki. Korzystajmy z korzennych przypraw i… cytrusów, na które sezon przypada w grudniu i styczniu. Zima pachnie także świątecznymi potrawami, piernikami, pieczonymi mięsami uzupełnionymi kunsztownymi sałatkami.
Każdy może spróbować swoich sił w sezonowej kuchni z przepisami z tej książki. Są, i całkiem łatwe, i nieco trudniejsze, pracochłonne i niewymagające wiele czasu. Zachęcamy do eksperymentowania! Przy każdej potrawie znajdują się wskazówki, jak ją zmodyfikować.
Życzymy powodzenia w odkrywaniu kulinarnych uroków wszystkich pór roku!
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Dzieci gotują wiosną"
Gdy dzień się wydłuża, a niskie zimowe temperatury zastępuje wiosenne ciepło, budzą się w nas nowe siły i pomysły. Cieszą widoki świeżej zieleni, kwitnące sady, kolorowe przydomowe ogródki i… nowalijki. Delikatne szparagi, surowe kalarepki, chrupiące marchewki, słodki jak cukierki groszek wyznaczają smaki wiosny. Gdy dodamy do tego bogactwo kiełków, zielone koktajle na bazie świeżych liści, np. mięty czy szpinaku, sałatki z dodatkiem… chwastów, to wiosenne menu może zaskoczyć i zadowolić naprawdę każdego.
W kwietniu na straganach pojawia się – do niedawna nieco zapomniany – rabarbar, można od razu włączyć go do swojej diety. A potem… czas na agrest i truskawki – niekwestionowany owocowy przebój wiosny. Są dostępne od rana do wieczora, w dni powszednie i świąteczne, na każdym rogu i… bezwzględnie trzeba to wykorzystać. Zjadać je same na surowo, dodawać do sałatek i koktajli, deserów oraz jako bazę bądź wzbogacenie napojów, kompotów, ciast.
W wiosennej kuchni naprawdę wiele może się wydarzyć. Spróbujmy razem odkryć kulinarne walory wiosny. Pomogą w tym przepisy z tej książki. Są, i całkiem łatwe, i nieco trudniejsze, pracochłonne i niewymagające wiele czasu. I zachęcamy do eksperymentowania! Przy każdym przepisie są wskazówki, jak go zmodyfikować. A możliwości zmian jest na pewno dużo więcej i – z czasem – każdy może dodać własna propozycję.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Przepisy z balkonu i ogródka"
Uczta dla młodych ogrodników, kucharzy i wielbicieli czasu spędzanego razem!
Od szparagów i groszku wiosną, przez wiśnie latem, paprykę, gruszki i dynie jesienią, aż po ziemniaki i owoce cytrusowe zimą; w Ogródkowie przez cały rok uprawia się rośliny! Na parapetach, balkonach, tarasach dachowych czy w ogrodach sadzi się, pielęgnuje, zbiera owoce i warzywa, a także wyczarowuje z nich wspólnie wspaniałe, pyszne dania.
Zawarte w książce proste przepisy na słodkie ciasta, tarty, zupy, sosy, placuszki i krokiety, wykorzystują sezonowe i łatwo dostępne składniki.
Przepisy z balkonu i ogródka to książka kucharska, mały przewodnik po uprawie owoców i warzyw w domu i przydomowym ogródku oraz książka obrazkowa w jednym. To także pean na cześć wspólnoty i międzyludzkich więzi, a nie od dziś wiadomo, że przez żołądek do serca!
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
04-855 Warszawa
ul. Bajkowa 17/21