Reset

Sprawozdanie z XIV Wawerskiego Trójboju Lekkoatletycznego

Sprawozdanie z XIV Wawerskiego Trójboju Lekkoatletycznego.

21 października 2021 roku na obiektach sportowo-rekreacyjnych  OSIR „Syrenka”  przy ul. Starego Doktora 1 Uczniowski Klub Sportowy WAWER ZS 70 i SP 204 przy współpracy Dyrekcji OSiR Wawer Sylwestra Rudzińskiego oraz Tomasza Sowińskiego, zorganizowany został XIV Wawerski Trójbój Lekkoatletyczny. Impreza sportowa została sfinansowana ze środków m.st. Warszawy Dzielnicy Wawer .

W rywalizacji sportowej wzięły ogółem 23 drużyny liczące 138 zawodników i zawodniczek z Wawerskich Szkół Podstawowych (SP 124,   SP 195, SP 76, SP 404, SP 204).

Każda drużyna składała się z 6 zawodników lub zawodniczek w dwóch kategoriach wiekowych: młodszej z roczników 2011 i młodsi oraz starszej roczniki 2010/2009, którzy startowali na dystansie 60m, skoku w dal oraz rzucie piłką palantową na odległość. Uzyskane rezultaty przeliczane były na punkty. Najlepsze drużyny zostały udekorowane medalami, które  wręczał zawodnikom Leszek Baraniewski zastępca burmistrza Dzielnicy Wawer. Medalami udekorowano najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców, które zebrały największą ilość punktów.

W kategorii dziewcząt młodszych I m-ce zajęła Szkoła Podstawowa nr 76 ( 1265 pkt. ),

II m-ce SP 195 ( 1049 pkt. ),

III m-ce druga drużyna SP 195 (959pkt);

dziewczęta starsze:

I m-ce SP 204 ( 1617pkt. ),

II m-ce SP 124 (1566 pkt. ),

III m-ce SP 195    ( 1370 pkt.);

Wśród chłopców  młodszych zdecydowaną przewagą punktów wygrała szkoła 124 ( 1806pkt.),

II m-ce SP 76 ( 1346 pkt.),

III m-ce SP 195 ( 991 pkt.);

zawodnicy w kategorii chłopców starszych:

I m-ce SP 124 ( 1938 pkt.),

II m-ce SP 195 ( 1748 pkt.),

III m-ce SP 204 ( 1687 pkt. ).

Szkoły dodatkowo zostały uhonorowane nagrodami rzeczowymi w postaci sportowego sprzętu lekkoatletycznego.

Przyznano również nagrody indywidualne za uzyskanie najlepszego rezultatu w  każdej z konkurencji lekkoatletycznych w obu kategoriach wiekowych.

Najszybsi na dystansie 60 m byli: Antonina Makowska SP 195 (10:22),Anna Zakrzewska SP 404 (9:45), Franciszek Bambynek SP 124 (9:58), Mateusz Zbonikowski SP 124 (8:68);

Piłeczką palantową najdalej rzucili: Maja Kowalska SP 204 ( 35,5), Wanda Wilczyńska SP 124 (19), Piotr Olek SP 76 (26,5), Jan Włodarczak SP 124 (38);

W skoku w dal najdłuższe skoki oddali: Maja Kowalska SP 204 (4,00), Pola Goss SP 76 (3,41), Grzegrzółka Kuba SP 195 (4,50), Mikołaj Rokicki SP 124 (3,77).

Zawody pomimo nie sprzyjającej pogody  przebiegały w atmosferze sportowej rywalizacji. Wszystkim zawodnikom  gratulujemy sukcesów.

Data dodania: 2021-11-15 21:40:22
Data edycji: 2022-09-14 21:29:47