Szkolny system zgłoszeń IT
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Podsumowanie sportowe za rok szkolny 2022/2023 - XXV Mazowieckie Igrzyska Szkolne

Podsumowanie sportowe za rok szkolny 2022/2023 - XXV Mazowieckie Igrzyska Szkolne

Podsumowanie sportowe za rok szkolny 2022/2023

Wrzesień się kończy, rywalizacja sportowa trwa w najlepsze, ale w końcu nadszedł czas na podsumowanie wyników sportowych w rywalizacji szkolnej. Zaczynamy od ? Tym razem nietypowo, ponieważ od końca!

W piątek 22 września w pięknej scenerii Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu w miałem przyjemność uczestniczyć w uroczystości podsumowania rywalizacji sportowej szkół w XXV Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

Z wielką dumą z rąk  Dyrektora Biura Sportu i Rekreacji m.st Warszawy Janusza Samela i zastępcy Pani Doroty Ognichy oraz  Pani Prezes Szkolnego Związku Sportowego Warszawy i Województwa Mazowieckie Iwony Zielińskiej-Mróz odebrałem nagrodę dla Naszej Szkoły .

Nasza szkoła w klasyfikacji generalnej zajęła 3 miejsce w kategorii dzieci (rocznik 2010 i młodsi) oraz 5 miejsce w kategorii młodzież (rocznik 2008 i 2009) w MISTRZOSTWACH MAZOWSZA!

Po raz pierwszy się zdarzyło aby dwie kategorie znalazły się tak wysoko w klasyfikacji generalnej, z czego jestem BAAARDZO dumny!

Wiedzieliście? Nie? To już wiecie! 

Jest to kolejny niebywały sukces naszych uczniów, trenerów i nauczycieli, oczywiście jest to pokłosie wyników osiągniętych w LVI Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży, o czym napiszę później, ponieważ podsumowanie LVI WOM odbędzie się dopiero 11 października :)

Jakie wyniki doprowadziły Nas do tego sukcesu? Przypominamy:

Kategoria dzieci:

I miejsce w XXV Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych w kategorii dziewcząt młodszych,

I miejsce w XXV Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Czwórboju Lekkoatletycznym w kategorii dziewcząt młodszych,

I miejsce w XXV Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej w kategorii dziewcząt młodszych.

VIII miejsce w XXV Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej w kategorii dziewcząt młodszych.

Kategoria młodzież:

I miejsce w XXV Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych w kategorii dziewcząt starszych

I miejsce w XXV Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce w konkurencji 4x100m chłopcy oraz 4x100m dziewczyn i II m-c w sztafecie olimpijskiej dziewcząt.

I miejsce w XXV Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce w klasyfikacji drużynowej

Przypomnę również, że w ubiegłym roku szkolnym nasze dziewczęta młodsze zdobyły MISTRZOSTWO POLSKI W PIŁCE NOŻNEJ oraz 5 miejsce na Mistrzostwach Polski w Sztafetowych Biegach Przełajowych a dziewczęta starsze zdobyły MISTRZOSTWO POLSKI W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH.

Na ten sukces zapracowała cała społeczność sportowa Naszej szkoły. Pragnę BAAARDZO podziękować nauczycielom wychowania fizycznego, trenerom, uczniom klas sportowych, ale i nie tylko, za trud i pracę włożoną w przygotowanie sportowe, które umożliwiło zajmowanie wyśmienitych lokat w wielu dyscyplinach, co przełożyło się na tak wysoką pozycję naszej szkoły. Nie zapominam tutaj o nauczycielach przedmiotowych, którym dziękuję za wyrozumiałość, wszak nieobecności uczniów dezorganizowała ich pracę oraz o rodzicach, którzy nas wspierali i z cierpliwością oczekiwali na powrót swoich pociech z zawodów.

Serdecznie Wam DZIĘKUJĘ!

Sławomir Iwański

Data dodania: 2023-09-24 20:36:33
Data edycji: 2023-12-05 12:26:04
Ilość wyświetleń: 184
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej