Szkolny system zgłoszeń IT

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Misiowa zgadywanka z odpowiedziami

Misiowa zgadywanka z odpowiedziami

Zapraszamy do sprawdzenia, czy poprawnie rozwiązaliście Misiową Zgadywankę i rozpoznaliście właściwie wszystkie ukryte w opisach miśki:


1. Jest grubiutki, pluszowy, w żółtomiodowym kolorze. Ma mały rozumek i krótką pamięć. Mieszka w domku na drzewie i ma wielu przyjaciół w swoim lesie.
Nazywa się Kubuś Puchatek

2. Jest duży, nosi krawacik i czapeczkę. Jest łakomczuchem i z tego powodu ciągle pakuje się w kłopoty. Okrada koszyki turystów w parku Jellstone. Pragnie być wolny i uciec, ale strażnik parku jest zawsze na posterunku.
Jaki to miś? Miś Yogi

3. Ma brązowe futerko, pogodną mordkę i klapnięte uszko. Jest zawsze grzeczny i ładnie ubrany. W pewnym czasie był najpopularniejszym misiem w Polsce. Mówił o sobie:
„Jestem sobie mały miś, śmieszny miś
znam się z dziećmi nie od dziś”.
Czy rozpoznajesz, jaki to miś? Miś Uszatek

4. Jest małym misiem, ciągle roztargnionym i myślącym tylko o zabawia. Często się spóźnia do leśnej szkółki, nie umie liczyć i fałszuje przy śpiewaniu. Przyjaciele pomagają mu często wydostawać się z tarapatów.
Miś nazywa się Miś Colargol

5. Miś urodził się w Peru. Jest spokojny, dobry, miły i grzeczny. Chętnie pomaga innym
i przyjaźni się z właścicielem antykwariatu. Jest pomysłowy i ciekawy świata. Wiedzie życie pełne przygód. Nadano mu imię na cześć pewnej stacji w Londynie.
Jaki to miś? Miś Paddington

6. Jest starym niedźwiedziem, uroczym olbrzymem, bardzo mądrym i doświadczonym. Mieszka w dżungli i pomaga chłopcu wychowanemu przez wilki. Kocha go bardzo i jest gotów się za niego poświęcić.
Czy rozpoznajesz tego misia? Miś Boloo (z „Księgi dżungli”)

7. Jest to misiowa rodzina złożona z kilku misiów. Znajdziemy wśród nich utalentowanego artystę i marzycieli, chcących być rycerzem lub księżniczką a także strażnika miejscowej mądrości. Starsze misie opiekują się rodziną, ale mają swoje hobby: ogrodnictwo i przygotowywanie soku z jagód.
Co to za rodzinka? Misie Gumisie


Gratulacje dla wszystkich znawców słynnych misiów!

Data dodania: 2020-12-02 11:58:27
Data edycji: 2020-12-02 12:49:51
Ilość wyświetleń: 149
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Facebook