Szkolny system zgłoszeń IT

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Misiowa zgadywanka

Misiowa zgadywanka

W Dniu Misia sprawdź, czy znasz słynne misie!
Weź udział w naszej zabawie! Zgadnij, jaki to miś!

Oto Misiowa zgadywanka:

 

1. Jest grubiutki, pluszowy, w żółto-miodowym kolorze. Ma mały rozumek i krótką pamięć. Mieszka w domku na drzewie i ma wielu przyjaciół w swoim lesie.

Nazywa się……………………………………….

 

2. Jest duży, nosi krawat i czapkę. Jest łakomczuchem i z tego powodu ciągle pakuje się w kłopoty. Okrada koszyki turystów w parku Jellystone. Pragnie być wolny i uciec, ale strażnik parku jest zawsze na posterunku.
Jaki to miś? ………………………………………

 

3. Ma brązowe futerko, pogodną mordkę i klapnięte uszko. Jest zawsze grzeczny i ładnie ubrany. W pewnym czasie był najpopularniejszym misiem w Polsce. Mówił o sobie:
„Jestem sobie mały miś, śmieszny miś
znam się z dziećmi nie od dziś”.

Czy rozpoznajesz, jaki to miś? ……………………………………………

 

4. Jest małym misiem, ciągle roztargnionym i myślącym tylko o zabawie. Często się spóźnia do leśnej szkółki, nie umie liczyć i fałszuje przy śpiewaniu. Przyjaciele pomagają mu często wydostawać się z tarapatów.
Ten miś nazywa się…………………………………………….

 

5. Urodził się w Peru. Jest spokojny, dobry, miły i grzeczny. Chętnie pomaga innym i przyjaźni się z właścicielem antykwariatu. Jest pomysłowy i ciekawy świata. Wiedzie życie pełne przygód. Nadano mu imię na cześć pewnej stacji w Londynie.

Jaki to miś? ……………………………………………….

 

6. Jest starym niedźwiedziem, uroczym olbrzymem, bardzo mądrym i doświadczonym. Mieszka w dżungli i pomaga chłopcu wychowanemu przez wilki. Kocha go bardzo i jest gotów się za niego poświęcić.

Czy rozpoznajesz tego misia?..........................................

 

7. Jest to rodzinka złożona z kilku misiów. Znajdziemy wśród nich utalentowanego artystę i marzycieli, chcących być rycerzem lub księżniczką, a także strażnika miejscowej mądrości. Starsze misie opiekują się rodziną, ale mają swoje hobby: ogrodnictwo i przygotowywanie soku z jagód.

Co to za rodzinka?...............................................................

 

Data dodania: 2020-11-25 20:07:23
Data edycji: 2020-11-25 20:35:26
Ilość wyświetleń: 184
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Facebook