Szkolny system zgłoszeń IT

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Wolontariat

Wielkanocna Akcja Szkolnego Klubu Wolontariusza

Ze względu na obecną sytuację nasze działania zostały ograniczone. Mamy możliwość pomocy Kombatantom - cichym bohaterom naszej historii. Zachęcamy do przyłączenia się do akcji Wielkanocna Paczka dla Bohatera. Możecie pomóc indywidualnie, klasami lub w grupach tak jak podczas ostatniej bożonarodzeniowej zbiórki żywności dla mieszkańców naszej dzielnicy.

Co zbieramy:

- produkty z długim terminem przydatności, które pomogą na zorganizowanie świąt wielkanocnych (np. : herbata, kawa, słodkości, owoce i warzywa w puszkach, konfitury i dżemy, konserwy mięsne i rybne, płatki śniadaniowe, cukier, olej, kasza, ryż, bakalie).

- artykuły chemiczne i higieniczne.

Szczególnie zachęcam do wszystkich wolontariuszy do stworzenia kartek. W ten sposób podziękujemy i złożymy życzenia tym, którzy walczyli o wolność w czasach dla nas nieznanych. Użyjcie swojej wyobraźni i bądźcie kreatywni. Nie ma wymagań co do formy czy rozmiaru.

Karty i wszystkie produkty możecie przynosić do obu szkół (termin do 24.03). Przy wejściu przygotowane są pudełka.

W razie pytań i wątpliwości możecie do nas napisać. Jak zawsze liczymy na wasz odzew.

 

Opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariusza

Anna Błaszczyk i Edyta Dolecka

 

 

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Szkolny Klub Wolontariusza zaprasza do udziału w nowej akcji: „Każdy znaczek wspiera misje” skierowanej do szkół w całej Polsce.

Co zbieramy?

Wycięte i nieuszkodzone znaczki pocztowe (wycinamy z marginesem bezpieczeństwa tak, by nie uszkodzić „ząbków” znaczka – nie należy ich odklejać) oraz stare telefony.

W jakim celu?

Aby wspomóc działalność misyjną. Wszystkie znaczki sprzedane filatelistom. Telefony komórkowe dostaną „nowe życie” lub zostaną poddane recyklingowi. Dochód ze sprzedanych znaczków zostanie przekazany na potrzeby misji (m.in. prowadzenie szkół podstawowych i średnich, tworzenie sierocińców w najbardziej potrzebujących regionach świata).

Do kiedy?

Akcja trwa do 30 kwietnia. Po zebraniu większej ilości prosimy przekazywać znaczki i niepotrzebne telefony do opiekunów szkolnego wolontariatu:

Anna Błaszczyk (Bajkowa)

Edyta Dolecka (Cyklamenów)

 

Dla szkoły, która uzbiera najwięcej znaczków przewidziano nagrody – niespodzianki i dyplomy.

 

Zachęcamy do udziału,

Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariusza

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Data dodania: 2020-05-25 16:44:36
Data edycji: 2021-03-23 21:07:11
Ilość wyświetleń: 1118
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Facebook