Szkolny system zgłoszeń IT

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Lekcje muzealne na historii

W dniach 23-30 marca uczniowie  klas 4bc, 6ac, 6bc, 6cc i 8ac uczestniczyli w muzealnych lekcjach online organizowanych przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku oraz Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

Klasy 6bc i 6cc  na lekcji historii odwiedziły najstarszy uniwersytet w Polsce i dzięki zajęciom „Jan III Sobieski – od studenta do króla” prześledziły drogę kariery naszego króla od jego młodości po odsiecz wiedeńską.

Klasa 8ac wzięła udział w lekcji „Wojna w obrazach” z muzeum w Sulejówku. Dowiedziała się, czym jest propaganda oraz jak wykorzystywano malarstwo, plakat i fotografię podczas wojny o naszą wschodnią granicę.

Uczniowie klasy 4bc na zajęciach „Od Ziutka do Józefa – komiksowa opowieść o Józefie Piłsudskim” (muzeum w Sulejówku) poznali   komiks historyczny oraz historię małego Ziuka, który stał się bohaterem narodowym, a na godzinie z wychowawcą przenieśli się do Krakowa. Dzięki lekcji „Nie od razu Collegium Maius zbudowano” wcielili się w role średniowiecznych żaków, rozwiązywali zagadki i wykonywali różne zadania.

Z kolei klasa 6bc na godzinie z wychowawcą uczestniczyła w zajęciach „Mazowiecka Wielkanoc” ze skansenu w Sierpcu. Poznali zwyczaje świąteczne, dowiedzieli się jak wykonać tradycyjną pisankę i palemkę.

Karolina Mojko

Data dodania: 2021-04-07 18:57:10
Data edycji: 2021-04-07 18:58:26
Ilość wyświetleń: 52
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Facebook