Szkolny system zgłoszeń IT

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Cykl Zaprzyjaźnieni z historią - Obchody Święta Szkoły w minionych latach

Cykl Zaprzyjaźnieni z historią - Obchody Święta Szkoły w minionych latach

Od czasu nadania szkole imienia 19. Pułku Ułanów Wołyńskich w każdym roku Święto Szkoły obchodzone było bardzo uroczyście.

 

Na obchody przybywali dostojni goście: przedstawiciele władz oświatowych i dzielnicowych, kombatanci i członkowie Stowarzyszenia Rodzina 19. PUW oraz okoliczni mieszkańcy.

Cała społeczność szkolna wraz z gośćmi brała udział w przemarszu barwnym, biało–czerwonym korowodem, ulicami osiedla Radość do kościoła parafialnego pod wezwaniem Matki Bożej Anielskiej na uroczystą Mszę Świętą.

 

Po mszy pochód z chorągiewkami i flagami wracał do szkoły. Tu, na dziedzińcu, przy ufundowanym obelisku z tablicą pamiątkową i wmurowanymi trzema kawaleryjskimi lancami,  ustawiały się poczty sztandarowe naszej i innych zaprzyjaźnionych szkół. Śpiewano hymn państwowy i składano wiązanki kwiatów wspominając poległych w obronie ojczyzny żołnierzy bohaterskiego Pułku-Patrona.

 

Po złożeniu kwiatów, uroczystość kontynuowano w szkole, gdzie członkowie rodzin żołnierzy dzielili się z uczniami wspomnieniami walk i dawali świadectwo tych historycznych wydarzeń. Uczniowie dwieście czwórki rewanżowali się ciekawym programem artystycznym o tematyce patriotycznej.

 

Uroczystość kończył poczęstunek, z którego najbardziej w pamięć zapadały ułańskie pierogi i ułańskie piosenki.

 

Data dodania: 2020-11-05 10:04:46
Data edycji: 2020-11-05 11:08:56
Ilość wyświetleń: 212
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Facebook