Od 18 stycznia 2021 r. powrót do nauki stacjonarnej klas 1-3.

Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Cykl Zaprzyjaźnieni z historią - Nadanie SP nr 204 imienia 19 Pułku Ułanów Wołyńskich

Cykl Zaprzyjaźnieni z historią - Nadanie SP nr 204 imienia 19 Pułku Ułanów Wołyńskich

11 listopada 1993 roku Szkoła Podstawowa nr 204 otrzymała imię 19 Pułku Ułanów Wołyńskich.

 

Fundatorami Sztandaru Szkoły byli Rodzice.

 

Ówczesnym dyrektorem Szkoły był Pan Henryk Potapowicz, a społeczność szkolna była bardzo zaangażowana w proces nadawania Patrona placówce.

 

Przed przyjęciem patrona uczniowie zapoznawali się z historią czynu zbrojnego sławnego Pułku i jego tradycją. Ogromnie pomógł im w tym rotmistrz Włodzimierz Bernard, były oficer Pułku.

Rotmistrz Bernard od lat gromadził pamiątki pułkowe i zorganizował w swoim domu w Radości Izbę Pamięci 19 Pułku Ułanów Wołyńskich.

 

Cała społeczność szkoły, uczniowie i nauczyciele odwiedzili muzeum i zapoznali się z sylwetką przyszłego patrona szkoły.

Rotmistrz wielokrotnie odwiedzał szkołę, a jego barwne opowieści o szlaku bojowym, odwadze, uzbrojeniu i umundurowaniu żołnierzy fascynowały uczniów.

 

Nadanie szkole imienia odbyło się bardzo uroczyście. Zaproszono wielu znakomitych gości. Odbyła się uroczysta Msza Święta. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali ciekawy program artystyczny.

Z okazji uroczystości został ufundowany sztandar oraz tablica pamiątkowa wmurowana w szkole, a na dziedzińcu umieszczono obelisk z tablicą pamiątkową, uhonorowany później trzema lancami kawaleryjskimi.

 

Od tego czasu uczniowie szkoły wzrastają w tradycji patriotycznej pamięci czynów 19 Pułku Ułanów Wołyńskich.

 

Data dodania: 2020-11-04 09:51:41
Data edycji: 2020-11-10 22:09:37
Ilość wyświetleń: 143
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Facebook